a Chiefs irányítja a saját sorsát az AFC top seed számára, hazai pályán a rájátszáson keresztül

KANSAS CITY, Mo. – Két hónappal ezelőtt a Kansas City Chiefs szezonja életmentő volt, és az AFC első helyének megszerzésének lehetősége az 538-as előrejelzési hely szerint kevesebb, mint 1% volt, miután 27-3-ra veszített a Tennessee Titans ellen. A Chiefs 3-4-re esett, a Baltimore és a Buffalo elleni veszteségek nem segítették ügyüket a tiebreakers esetén.

nyolc egyenes győzelem és egy hatodik egyenes AFC West cím később, Kansas City irányítja a konferenciát, és 72% esélye van az első helyen, ugyanazon előrejelzési modellek szerint.

tehát mi kell történnie, hogy biztosítsa a bye és hazai pályán, amíg a Super Bowl?

egyszerűen a Chiefsnek meg kell nyernie az utolsó két meccsét, mind a közúti ügyeket, a Cincinnati, mind a Denver ellen. A Bengals és a Broncos elleni győzelmek jelentik az AFC bajnoksághoz vezető utat,és a Super Bowl 56-ban való megjelenést az Arrowhead stadionon keresztül.

egy győzelemmel a Chiefs nem lesz rosszabb, mint a harmadik a konferencián, a tiebreakers függvényében. Ha a Chiefs elveszíti a 17.vagy a 18. hetet, akkor a Titánoknak veszíteniük kell, hogy megtartsák az első helyet. Ha kétszer veszítenek, egy Tennessee győzelem megadja a Titansnak az első körös búcsút.

Chiefs domináns győzelem kitolja Pittsburgh szélén

a Pittsburgh Steelers érkezett Arrowhead Stadion vasárnap a rájátszás reményei kezdenek halványulni.

aztán úgy játszottak, mint egy csapat, amely készen áll az offseason eltűnésére.

Ben Roethlisbergert az első félidő bolha villogása miatt választották le, ami segített Kansas Citynek egy nagy korai előny megszerzésében. Chris Boswell kihagyott egy mezőnygólt a kavargó szélben. Diontae Johnson megmagyarázhatatlanul elejtette a labdát egy tapogatózásért a második félidő megkezdéséhez. Roethlisberger a negyedik negyedben is megbotlott a már eldöntött eredménnyel.

a Chiefsnek csak annyit kellett tennie, hogy 36-10-es győzelmet aratott, amely bebetonozta hatodik egymást követő AFC West címét, és a Steelers még jobban lemaradt az AFC Észak-vezető Bengals mögött, az alapszakaszban még két meccs maradt.

“azt mondom, hogy ez csak kivégzés. Olyan hülye, hogy bármi mást hibáztasson rajtunk kívül, amikor bármi héten vagyunk-a szezon későbbi szakaszában, ” – mondta a Steelers visszafutó Najee Harris. “Itt az ideje, hogy magunkra mutassunk.”

a Steelersnek valahogy sikerült legyőznie a Titánokat a múlt héten, annak ellenére, hogy 168 yardot szereztek a teljes támadásból. Kansas City-ben még közel sem jártak ahhoz, hogy ugyanezt a trükköt végrehajtsák.

az első félidő az egész játék mikrokozmosza volt: Pittsburgh kétszer büntetett, miután a hajtások sehova sem mentek, Roethlisbergert egy másikra szedték le, forgalom volt lefelé, az a csapat pedig a félidő előtt kegyesen megérkezett egy mezőnygólt.

addigra a Steelers (7-7-1) 23-0-s lyukba került, az NFL történelmének első csapata lett, amely legalább ennyi ponttal vezetett a félidőben három egyenes út meccsen. És nehogy valaki azt gondolja, hogy jobbak voltak a Heinz Fieldnél, a Steelers 1940 óta először nem szerzett touchdownt az ötödik egyenes játék első felében.

“tudod, nem sokat tettünk az úton. Túl sokáig tart, hogy felmelegedjünk a környezethez, és ez problémát jelent ” – ismerte el Mike Tomlin, a Steelers edzője. “Ez egy számtalan dolog, ami megköveteli a figyelmünket.”

fontolja meg az elhaladó támadást: Roethlisberger 23-ból 35-re ment 159 yardon, mivel a Steelers támadóvonalát a Chiefs védelme uralta. Nem segített, hogy a széles vevőkészülékei folyamatosan dobták a passzokat és hibáztak-Ray-Ray McCloud talán a legnagyobbat tette, amikor a 30-0-s csapatával való elkapás után gúnyolódásra hívták.

és akkor ott van a futó támadás — Harris nem volt sokkal hatékonyabb a földön ezen a héten, miután a Titánok a múlt héten palackozták. 19 alkalommal hordozta 93 yard vasárnap, de ennek nagy része elérhetetlen játékkal járt.

“ha megnézzük az összes győzelmünket, akkor úgy nyerjük meg a játékot, hogy nem fordítjuk meg a labdát” – mondta Harris. Ez a tendencia, hogy veszítünk.”

a Pittsburgh védelme végignézte, ahogy a Chiefs végigvonul a pályán a nyitókörben, és soha nem lassította le őket a játék hátralévő részében. A Kansas City az első négy birtokában 23-0-s vezetést szerzett, és 5-5 lett volna, ha Elliott Fry kitöltő rúgó nem hagyott ki egy 39 yardos mezőnygólt a félidő előtt.

Patrick Mahomes 23 volt a 30-ból 258 yardért és három touchdownért, annak ellenére, hogy szoros vége Travis Kelce még mindig a COVID-19 listán van. Mahomes száma lenyűgözőbb lett volna, is, de a Chiefs annyira előre haladt a negyedik negyed közepén, hogy Chad Henne-t a játékba tette, hogy befejezze.

“sokkal jobban kell futballoznunk. Ez elég nyilvánvaló most, ” mondta NFL zsák vezetője T. J. Watt, aki már lelassult egy borda sérülés. “Be kell jutnunk a filmterembe, és korrigálnunk kell.”

a Cleveland és a Baltimore elleni meccsek után fogy az idő.

“nem hiszem, hogy elvesztettük az önbizalmunkat. Tudom, hogy nem vesztettem el a bizalmam,” Steelers biztonsági Minkah Fitzpatrick mondta. “Nem számít, hogy 40 vagy 40 alatt vagyunk. Kimegyünk és versenyezünk.”