Chiefs kontrolują swój los W AFC top seed, home field poprzez playoffs

KANSAS CITY, Mo. – Dwa miesiące temu Sezon Kansas City Chiefs był na podtrzymaniu życia, a możliwość zajęcia najwyższej pozycji AFC według miejsca 538 było mniej niż 1% po przegranej 27-3 z Tennessee Titans. Chiefs spadli na 3-4, straty do Baltimore i Buffalo nie pomogły ich sprawie w przypadku tiebreakers.

osiem zwycięstw z rzędu i szósty z rzędu tytuł AFC West później, Kansas City jest liderem konferencji i ma 72% szans na szczyt, zgodnie z tymi samymi modelami przewidywania.

co więc musi się stać, aby zabezpieczyć boisko do Super Bowl?

po prostu, Chiefs muszą wygrać dwa ostatnie mecze, oba road affairs, przeciwko Cincinnati i Denver. Zwycięstwa nad bengalami i Broncos oznaczają drogę do mistrzostwa AFC i występ w Super Bowl 56 prowadzony przez Arrowhead Stadium.

z jednym zwycięstwem Chiefs zakończą nie gorzej niż trzecie miejsce w konferencji w zależności od tiebreakers. Jeśli Chiefs przegrają tydzień 17 lub 18, będą musieli przegrać Tytani, aby utrzymać najwyższe miejsce. Jeśli przegrają dwa razy, jedno zwycięstwo da tytanom pożegnanie w pierwszej rundzie.

Dominująca Wygrana Chiefs popycha Pittsburgh na krawędź

Pittsburgh Steelers przybyli w niedzielę na Arrowhead Stadium.ich nadzieje na Play-off zaczynają zanikać.

potem grali jak zespół gotowy zniknąć w offseason.

Ben Roethlisberger został pokonany w pierwszej połowie pcheł, które pomogły Kansas City zbudować dużą przewagę. Chris Boswell spudłował przy wirującym wietrze. Diontae Johnson nieumyślnie upuścił piłkę, By rozpocząć drugą połowę. Roethlisberger również wpadł w czwartym kwartale z wynikiem już zdecydował.

wszystko, co Chiefs musieli zrobić, to popłynąć do zwycięstwa 36-10, które zakończyło się ich szóstym z rzędu tytułem AFC West i pozostawiło Steelers jeszcze dalej za wiodącymi Bengalami AFC North, z dwoma meczami w sezonie regularnym.

” powiem, że to tylko egzekucja. Trochę głupio winić za to wszystko inne niż nas, kiedy jesteśmy na tydzień cokolwiek-później w sezonie – powiedział Steelers running Back Najee Harris. „Najwyższy czas, byśmy wskazali na siebie.”

Steelersom jakoś udało się pokonać Tytanów w zeszłym tygodniu, pomimo uzyskania 168 jardów całkowitej ofensywy. Nie zbliżyli się do wykonania tej samej sztuczki w Kansas City.

pierwsza połowa była mikrokosmosem całej gry: Pittsburgh punted dwa razy po dyski poszedł nigdzie, Roethlisberger został wybrany na inny, był obrót-on-downs i zespół nie trafił gola na boisku przed przerwą na szczęście przybył.

w tym momencie Steelers (7-7-1) byli w dołku 23-0, stając się pierwszą drużyną w historii NFL, która zdobyła co najmniej tyle punktów w przerwie w trzech meczach z rzędu. I żeby nikt nie pomyślał, że byli lepsi na Heinz Field, Steelers nie zdobyli przyłożenia w pierwszej połowie piątego meczu z rzędu po raz pierwszy od 1940 roku.

Trwa zbyt długo, aby rozgrzać się do środowiska i to był problem, ” trener Steelers Mike Tomlin przyznał. „To niezliczona ilość rzeczy, które będą wymagały naszej uwagi.”

rozważ atak mijający: Roethlisberger przeszedł 23 z 35 na 159 jardów, ponieważ linia ofensywna Steelers była zdominowana przez obronę Chiefs. Nie pomogło to, że jego szerokokadłubowcy ciągle upuszczali podania i popełniali błędy-Ray-Ray McCloud mógł popełnić największy, gdy został wezwany do drwiny po złapaniu z drużyną prowadzącą 30-0.

i jest jeszcze atak biegowy-Harris nie był w tym tygodniu bardziej skuteczny na ziemi po tym, jak w zeszłym tygodniu został stłumiony przez Tytanów. W niedzielę 19 razy na 93 jardy, ale większość z nich była poza zasięgiem gry.

„kiedy patrzysz na wszystkie nasze zwycięstwa, wygrywamy grę, nie odwracając piłki” – powiedział Harris – ” i zaczynamy często odwracać piłkę. Stało się to trendem w przegrywaniu.”

obrona Pittsburgha patrzyła, jak Chiefs maszerują prosto w dół pola na ich napędzie otwierającym i nigdy nie spowolnili reszty meczu. Kansas City zdobyło pierwsze cztery punkty, aby objąć prowadzenie 23: 0. byłoby to 5 na 5, gdyby przed połową Kopacz Elliott Fry nie przegapił 39-jardowej bramki.

Patrick Mahomes był 23 z 30 na 258 jardów i trzy przyłożenia, mimo że jego ciasny koniec Travis Kelce jest nadal na liście COVID-19. Wyniki mahomesa też byłyby bardziej imponujące, ale Chiefs byli tak daleko w połowie czwartej kwarty, że wsadzili Chada Henne ’ a do gry, aby go wykończyć.

” musimy grać o wiele lepiej. Teraz to całkiem oczywiste-powiedział lider NFL T. J. Watt, który został spowolniony przez kontuzję żeber. „Musimy dostać się do sali filmowej i zostać poprawionymi.”

z meczami z Cleveland i Baltimore, czas ucieka.

Wiem, że nie straciłem pewności siebie – powiedział Steelers safety Minkah Fitzpatrick. „Nie ma znaczenia, czy jesteśmy w górę 40 lub w dół 40. Pójdziemy tam i będziemy rywalizować.”